Mūzikas Saule ir žurnāls par mūziku latviešu valodā

06. DEC Komentēt

"TAKE 6" – MĒS DOSIM JUMS MĪLESTĪBU

Amerikāņu vokālās grupas Take 6  koncerts 2010. gada 30. novembrī Kongresu namā.

Edgars Linde, mūziķis

Vērtējums * * * * *

Tiešām – 30. novembra vakarā Starptautiskā mūzikas festivāla “Rīgas Ritmi” ziemas koncertu ietvaros mums pasaules slavenā grupa Take 6 sniedza ne tikai savu mīlestību un sirsnību, bet šķiet, visu, visu, ko vien cilvēks cilvēkam emocionāli var dot.

Bet gribu sākt mazliet ar vēsturi. Krietnus gadus atpakaļ, iekuļoties Ņujorkas centrā, Taimskvēra milzīgajā skaņu ierakstu veikalā ar smagi, grūti krātajiem dažiem dolāriem kabatā, staigāju pa viena stāva lielumā izvietoto nodaļu ar uzrakstu Jazz unmeklēju to vietu, kur tirgošanai salikti man tik ļoti tīkamās sešu dziedošo puišu grupas gaismu rotaļas metošās CD skaņu plates. Nekā neatradis, devos pie pārdevēja. Vai tad tiešām šī grupa ir tik nepopulāra Savienotajās Valstīs, ka lielākais mūzikas ierakstu veikals, kādā esmu bijis, nepiedāvās tās ieskaņojumus! Pārdevējs smīnēdams norādīja virzienu uz nodaļu – Gospel. Kā es tā varēju kļūdīties! Protams, tas nav tikai džezs, pašos pamatos šī taču ir tumšādaino Amerikas iedzīvotāju lūgšanu un Dieva slavēšanas muzikālā izpausme.

“Rīgas Ritmi” šogad svin savu 10 gadu jubileju, taču Take 6 – jau 30. Tieši tik pagājis, kopš Okvūdas koledžā Hantsvilā, Alabamā četri zēni izveidoja grupu. Pakāpienu pēc pakāpiena, ar minimālām sastāva maiņām grupa ieguvusi pasaules slavu. Reti kurš ir tā atzīts daudzajās Grammy nominācijās un balvās kā mūsu šīs dienas minētie varoņi.

Ejot uz koncertu domāju, ka satiksim nopietnus vīrus, kuri grumbām pierēs “ražos” ko nopietnu, sarežģītu, augsti profesionālu. Pat pavīdēja jautājums: “Vai jaunības izsapņotie vokālie brīnumi neliks vilties?”. Taču grupas pirmās radītās skaņas pieteica ko citu. Ikdienišķa vienkāršība, sirsnīgs draudzīgums, dvēseles atklātība, savā ziņā puicisks prieks par mūziku un dzīvi bija pamatu pamatos, kas staroja no nu jau krietnu briedumu guvušās sešu mūziķu vienības. Protams, ka tādas lietas, kā intonatīva tīrība, ritmiskā precizitāte un vokālais ansamblis te sen vairs nerada nekādu šaubu par absolūtu precizitāti un tīrību. Vitalitāte, enerģija un jauks šovs bija katra skaņdarba pamatatslēga.

Koncerta repertuārs tika veidots kā ieskats gandrīz katrā grupas CD. Un tas bija pareizi un interesanti, jo deva iespēju, mums klausītājiem, vēlreiz pārliecināties, cik stabili grupa ir izveidojusi un nostiprinājusi savu stilu, nemainot to gadu gaitā, un cik šis virziens var būt muzikāli bagāts, kreatīvs un daudzšķautņains. Protams, ka laikam ritot ir bijuši meklējumi bagātināt ierakstus, kaut vai sadarbojoties ar citiem mūziķiem, vai tos papildinot ar instrumentālo pavadījumu, kas šajā koncertā tīri tehniski un fiziski nebija iespējams un nebija arī absolūti nepieciešams. Toties paši mūziķi meistarīgi ar balsīm imitēja gan bungu komplektu, gan perkusijas, gan trompetes un funk bass skaņas, tādejādi uzdāvinot mums tiešo reisu uz kādu Ņujorkas, Detroitas vai Losandželosas RnB (Rhythm and blues) klubiņu. Protams, ka neizpalika arī Adventa laika ieskandināšana, kā nekā tikko iznācis nu jau trešais grupas Ziemassvētku mūzikas albums.

Vīri no Take 6 ar uzviju izpildīja savu koncerta sākumā doto solījumu, solot – We`ll bring you love (Mēs dosim jums mīlestību). Ovācijas un aplausi ilgi nespēja rimties, izlūdzoties vēl divus mākslinieku uz bis dziedātus skaņdarbus. Kongresu nama foajē pēc koncerta vēl krietnu laika sprīdi bija publikas pilns, savstarpēji pārrunājot koncertā gūtās emocijas.

Vai ir iespējams vārdos aprakstīt sajūtas, kas izteiktu visu pozitīvo, visu labo, visu, visu, kas iegūts...? Un vai tas vienmēr ir nepieciešams? Novēlēsim puišiem no Take 6 veiksmīgu 30 gadu jubilejas pasaules koncertturneju un – lai Jums spēks tā turpināt!

Vārds: E-pasts
Komentārs:
Uz sākumu
Šī vietne izmanto Google Analytics sīkdatnes (cookies) apmeklējuma statistikai. Vietne nevāc apmeklētāju datus. Sīkdatnes Jūs varat atslēgt pārlūkprogrammas iestatījumos. Uzzināt vairāk